Zamów transport

+48 501 288 929

+48 608 671 347

+48 508 125 084

 skypejanuszwidla

samochod 819 600

 

Wersja językowa

Polish Albanian Bulgarian Croatian English Italian Macedonian Russian Serbian Slovenian

Posiadamy certyfikat

Certyfikat firmy transportowej

TransID: 6384-2

Usługi transportu ładunków i przesyłek do Kosowa. Świadczymy usługi logistyczne i spedycyjne. Mamy wszystkie potrzebne licencje i dokumenty na transport zagraniczny, pozwalające nam na swobodne poruszanie się po poszczególnych krajach, czy specjalnych strefach. Oferujemy przejazdy z Polski do Kosowa oraz z Kosowa do Polski wraz z krajami sąsiadującymi z Kosowem.

Kosowo leży w południowo-zachodniej części Serbii, względnie na południowy zachód od niej. Region zamieszkany jest obecnie w przeważającej części przez Albańczyków, jednak od XII wieku związany jest z władzą Serbów. Według antropologów Serbowie przybyli na nizinne obecnie zasiedlone przez nich tereny w VI-VIII wieku, po czym stopniowo wyparli Ilirów w okoliczne tereny górskie (obecnie rzekomi potomkowie Ilirów, Albańczycy, zamieszkują głównie Albanię, Kosowo, Macedonię, Czarnogórę, a w znacznie mniejszych liczbach Serbię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, oraz Grecję i Włochy)[8].

Kraj słabo rozwinięty; 50% ludności zawodowo czynnej pracuje w usługach, 37% w przemyśle i budownictwie, 13% w rolnictwie. Ważną rolę w gospodarce odgrywa górnictwo (lignit, rudy cynku i ołowiu) i hutnictwo metali nieżelaznych (Trepça, Zvečan, Kosovska Mitrovica), a w mniejszym stopniu przetwórczy. W rolnictwie dominuje produkcja roślinna; uprawia się głównie zboża: pszenicę (207,2 tysiąca t, 2007), kukurydzę (37 tysięcy t), jęczmień; także buraki cukrowe, słonecznik, tytoń, ziemniaki; w kotlinie Metochii rozwinięte sadownictwo (grusze, jabłonie, brzoskwinie), uprawa winorośli; hodowla głównie bydła (321,6 tysiąca sztuk, 2007), owiec i kóz (151,8 tysiąca) i drobiu (2,3 mln). W Kosowie jest 430 km linii kolejowych (jednotorowych, niezelektryfikowanych, 2007) i 1,9 tysiąca km dróg utwardzonych (85% o nawierzchni asfaltowej).

Źródło: PWN

 

Zaufali nam

DHLTRWJASFBGTrans.eu

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte tylko w celach informacyjnych.

Strona korzysta z plików Cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności oraz informacji o cookies.

Popularne kierunki:

Transport do Albanii

Jesteśmy certyfikowanym operatorem logistycznym świadczącym kompleksowe usługi w zakresie transportu, przeładunków, magazynowania towarów.
Jednym z naszych popularnych kierunków transportowych jest Albania.
Na tej trasie świadczymy usługi transportowe i spedycyjne. Przewóz przesyłek i ładunków to nasza specjalność.

Położona w sercu basenu Morza Śródziemnego, niemal nietknięta przez globalizację turystyki, Albania staje się coraz atrakcyjniejszym celem wycieczek. Historia tego górzystego państwa sięga Epoki Brązu (Albańczycy to jeden z najstarszych ludów Europy) i obfituje w ważne wydarzenia nieprzerwanie do czasów współczesnych. Albania słynie także ze swojego dziedzictwa naturalnego: pięknej linii brzegowej czy flory i fauny terenów górskich.

Więcej…