Zamów transport

+48 501 288 929

+48 608 671 347

+48 508 125 084

 skypejanuszwidla

samochod 819 600

 

Wersja językowa

Polish Albanian Bulgarian Croatian English Italian Macedonian Russian Serbian Slovenian

Posiadamy certyfikat

Certyfikat firmy transportowej

TransID: 6384-2

W maju 2014r Serbię nawiedziła powódź, w wyniku której miasto Obrenovac porównywalne z Raciborzem znalazło się pod wodą. Z tamtym regionem raciborskie firmy mają kontakty handlowe, a na obrzeżu Obrenovca znajdują się dwie największe w Serbii elek...trownie, z którymi od dziesiątek lat ściśle współpracuje raciborskie RAFAKO. Wielu z pracowników tej firmy ma w tamtych stronach serdecznych przyjaciół. Szybko więc zawiązała się grupa osób, chcących zorganizować akcję pomocy. Jako cel postawili sobie wysłać najpotrzebniejszą pomoc, ale przede wszystkim zorganizować dzieciom rodzin poszkodowanych w powodzi pobyt wakacyjny w Polsce.
O pomoc w realizacji akcji organizatorzy zwrócili się do Raciborskiego Funduszu Lokalnego. W odpowiedzi na tą inicjatywę Raciborski Fundusz Lokalny wystąpił z wnioskiem i otrzymał zgodę Ministra Administracji i Cyfryzacji na przeprowadzenie w terminie od 27 maja do 31 grudnia 2014r. zbiórki publicznej, której celem było udzielenie pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach oraz w walce ze skutkami powodzi.
Wakacje w Polsce bardzo spodobały się Serbskim dzieciom. Wielu z nich zawiązało tu prawdziwe przyjaźnie i zadeklarowało ponowny przyjazd w przyszłości. W sumie, koszt organizacji pobytów wakacyjnych 40 serbskich dzieci z terenów dotkniętych powodzią wyniósł 39 123,80 zł.
W wyniku zbiórki zakupiono także i wysłano do Serbii w sumie 4 tony środków czystości. Z pozostałych po zakończeniu zbiórki środków pieniężnych zgodnie z ustaleniami przeprowadzonymi na miejscu kataklizmu, zakupiono i przetransportowano instrumenty muzyczne, w tym przepiękny kontrabas dla Kółka Ludowego KUD TENT, które działa pod opieką Elektrowni TENT Obrenovac na terenach poszkodowanych powodzią.
 
Firma Em-Ka Trans była przewoźnikiem kontrabasu:
 
 
Zapraszamy na nasz fanpage na Facebook:  https://www.facebook.com/pages/EM-KA-TRANS/395670487249610

Zaufali nam

DHLTRWJASFBGTrans.eu

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte tylko w celach informacyjnych.

Strona korzysta z plików Cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności oraz informacji o cookies.

Popularne kierunki:

Transport do Chorwacji

Usługi transportu ładunków i przesyłek do Chorwacji. Świadczymy usługi logistyczne i spedycyjne. Mamy wszystkie potrzebne licencje i dokumenty na transport zagraniczny, pozwalające nam na swobodne poruszanie się po poszczególnych krajach, czy specjalnych strefach.

W 2008 r., według wstępnych danych,  polsko-chorwackie obroty handlowe osiągnęły wartość 447,7 mln EUR, w tym polski eksport 361,1 mln EUR, natomiast import z Chorwacji - 116,6 mln EUR.
W 2009 r. polsko - chorwackie obroty handlowe osiągnęły wartość 401,2 mln EUR, w tym polski eksport 283,5 mln EUR, natomiast import z Chorwacji - 117,7 mln EUR. Oznacza to spadek wzajemnego handlu o ok. 16 % w porównaniu 2008 r.

Więcej…